Adam Manu Ráž

Manu_240x270

Miluji život!

Naplňuje mě vědomé prožívání přítomnosti ve své otevřenosti a hloubce.

V mém životě mě velmi ovlivnil Osho svou filosofií i aktivními meditacemi, které praktikuji již přes 15 let. Záhy jsem poznal také AUM meditaci, která se mi stala velkým zdrojem učení a objevování. Její hloubka a šíře mnou prostoupila natolik, že jsem se rozhodl v roce 2015 absolvovat výcvik vedení AUM meditace přímo na holandské Humaniversity.

Krátký, ale velmi intenzivní pobyt na Humaniversity mě dosud naplňuje hlubokou láskou, kterou Veeresh, její zakladatel, svým odkazem ve mně zanechal. Tuto lásku a přátelství šířím dále nejen jako humaniverzitní velvyslanec pro Českou republiku, ale také samotným vedením humaniverzitních společenských meditací, v jejichž jádru je ono poselství obsaženo.

Vzdělávám se také v oblasti psychoterapie. Dokončil jsem výcvik vedení systemických konstelací a NLP Practitioner u Bhagata  v Osho Shangri La.

Významnou část svého života jsem zasvětil studiu aikida, matematiky, vzdělávání, komunikace, tantry a toho, jak být šťastným člověkem.


Matěj Novotný

Matej_240x270

Fascinuje mě lidské tělo a práce s ním. Miluji akci, a proto jsou mi aktivní společenské meditace tak blízké. Jsou pro mě způsobem, jak se dostat do kontaktu s tím, kdo jsem a co se ve mně děje.

Cvičím pravidelně karate, což považuji za skvělý trénink meditace, práce s energií a emočního uvolnění najednou. Cvičím také Bioenergetiku (podle A. Lowena) a dříve jsem cvičil i tai-chi.

Jsem certifikovaným Humaniversity Leaderem AUM meditací (2015) a terapeutické techniky Flushing (2016) - techniky kombinující prvky bondingu, volné asociace a primární terapie. Na Humaniversity do holandského Egmondu jezdím několikrát ročně a stále se vzdělávám.

Absolvoval jsem také primární terapii a alchymii srdeční čakry u Ma Prem Sugandho.